Ferie w bibliotece 2018

Relacja z ferii w Gminnej Bibliotece Publicznej w Milówce. Zakończył się beztroski czas ferii, powrót do szkoły i codziennych obowiązków to czas kolejnych wyzwań, jakie stawia przed nami rzeczywistość. Co się działo w bibliotece w Milówce podczas tegorocznego wypoczynku zimowego ? Dla dzieci, które ferie spędzały w Milówce zorganizowane zostały w czytelni biblioteki zajęcia z książką. To pierwsze ferie zorganizowane w tej placówce. Udział w zajęciach mogły wziąć dzieci w wieku od 7 – 8 lat, które wcześniej zgłosiły chęć swojego uczestnictwa. Zajęcia odbywały się w dniach 5 – 9 luty 2018r. w godz. od 9:30 – 12:00 według wcześniej przygotowanego planu. A plan był taki, aby każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie i w sposób miły oraz atrakcyjny spędzić czas. Chęć uczestnictwa w zajęciach zgłosiło 24 dzieci z czego ostatecznie brało udział 20 z nich. Pierwsze spotkanie rozpoczęliśmy od zwiedzania biblioteki i pogadanki na temat wypożyczania i czytania książek. W ramach kolejnych spotkań dzieci brały udział w zajęciach literackich, plastycznych, edukacyjnych i integracyjnych. Składały się na nie: głośne czytanie polskich podań i legend np. o Janie III Sobieskim, królu Łokietku, krakowskim „Lajkoniku” czy o rzece Wiśle. Z książki z serii „Kocham Polskę” dowiedziały się o dziejach swojej Ojczyzny, spotykając się z postaciami prawdziwych książąt, królów, rycerzy. Poznali pierwsze pieśni i hymny narodowe, dawne granice i stolice Polski. Rozmawialiśmy również na temat flagi i godła naszego państwa. Młodzi uczestnicy zajęć zdobywali również punkty w trakcie rozmaitych gier edukacyjnych, które wyrabiały w nich umiejętność samodzielnego myślenia. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także piłkarzyki, oblegane przez chłopców. Czas wypełniały dzieciom również projekcje bajek, baśni i filmów przygodowych. Żal było się rozstać, gdy nadszedł ostatni dzień ferii. Podsumowano tydzień wspólnej zabawy i zliczono punkty. Oto wyniki: 1) gry edukacyjne • I miejsce – Kinga Karkut • II miejsce – Martyna Zawada • III miejsce – Maria Hytroś 2) piłkarzyki • I miejsce – Karol Śleziak • II miejsce – Tomasz Śleziak • III miejsce – Oskar Olszański Zwycięzcy w nagrodę otrzymali książki i dyplomy. Dodatkowo wszystkim uczestnikom wręczono kolorowanki i dyplomiki uczestnictwa w feriach w bibliotece. Należy również powiedzieć, że codziennie na dzieciaki czekał poczęstunek w formie słodyczy (pączki, drożdżówki, Princ-polo, soczki). Mamy nadzieję, że czas spędzony w bibliotece był ciekawy i choć upłynął bardzo szybko, to jednak wspomnienia pozostaną na bardzo długo. To że dzieciaki każdego dnia przychodziły na zajęcia z uśmiechem na twarzy, dla bibliotekarzy prowadzących zajęcia było najlepszym podziękowaniem i uznaniem. Zainteresowanych formą odpoczynku wśród książek serdecznie zapraszamy za rok ! Gminna Biblioteka Publiczna w Milówce dziękuje uczniom Gimnazjum im. Jana Pawła II w Milówce za pomoc w prowadzeniu zajęć: Karolinie Motyka, Ilonie Żyrek, Oliwii Sumara oraz Jakubowi Legierskiemu.