“Jestem Polakiem, małym Patriotą” Promyczki w Bibliotece

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Milówce odbyła się kolejna już lekcja biblioteczna dla podopiecznych Milowieckiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „PROMYK” w Milówce.
Zajęcia prowadziła pani bibliotekarka. Tematem zajęć były symbole narodowe, ich pochodzenie, znaczenie i kolorystyka. Uczestnicy z zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialną, z której dowiedzieli się o historii powstania symboli narodowych, kolorowali godło, kleili flagę.
Nauczyli się znanego wiersza Władysława Bełzy z 1900 roku, pt. „Katechizm młodego Polaka”, który rozpoczyna się słowami „Kto Ty jesteś? Polak mały”; obejrzeli również film edukacyjny „Jestem Polką i Polakiem”.
Podopieczni ośrodka wykazali się dużą wiedzą na temat symboli narodowych, którą zdobyli już wcześniej na zajęciach.
Byli bardzo aktywni i z radością wykonywali wszystkie zadania.
W nagrodę otrzymali kolorowankę „Moja Ojczyzna” oraz skromny poczęstunek w postaci cukierków.
Zajęcia zakończyły się wspólną fotografią.