WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE – Z KSIĄŻKĄ W ŚWIAT WARTOŚCI !

Przedszkolak w bibliotece.
W dniach 24 – 27 października 2017 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Milówce zorganizowała dla dzieci przedszkolnych zajęcia pod tytułem „Przedszkolak w Bibliotece”. Przez cztery dni biblioteka przepełniona była śmiechem i zabawą. Mimo kapryśnej pogody odwiedziło ją około 90 dzieci z Przedszkola w Milówce.
Celem zajęć było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką oraz zawodem bibliotekarza, propagowanie idei głośnego czytania, promowanie czytania książek i dbania o nie oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dzieci. Szczególny nacisk położono na zasady zachowania się w czytelni, higieny czytania oraz poszanowanie książek.
Przedszkolaki chętnie opowiadały o swoich książkowych doświadczeniach. Optymizmem napawa fakt, iż większość z nich miała styczność z literaturą – czytają im najczęściej rodzice lub dziadkowie oraz panie w przedszkolu. Większość dzieci wiedziała, co to jest biblioteka, niektóre z nich już w niej były, a nieliczne są do niej zapisane. Dzieci wiedziały też, iż w bibliotece należy zachowywać się cicho, a książek nie wolno niszczyć, pisać po nich, czy czytać przy jedzeniu. Przedszkolaki deklarowały, że lubią książki, bo można się z nich dowiedzieć ciekawych rzeczy, poznać piękne miejsca, czy przenieść się na chwilę w świat fantazji. Z wypiekami na twarzy zwiedzały pomieszczenia biblioteki i czytelni, słuchały bajek czytanych przez panią bibliotekarkę, kolorowały postaci z bajek.
Na koniec przedszkolaki mogły własnoręcznie ozdobić przygotowane wcześniej przez panie z biblioteki zakładki do książek, które wraz z adresem wypożyczalni i godzinami jej otwarcia zabrały ze sobą jako pamiątkę pobytu w bibliotece. Spotkanie z książką w Gminnej Bibliotece Publicznej w Milówce było wspaniałym przeżyciem zarówno dla dzieci, jak i dla pań bibliotekarek. Pozwala patrzeć z ufnością w przyszłość i wierzyć w to, że kultura czytelnicza wcale nie ginie. Najmłodsi chętnie sięgają po literaturę, a to z pewnością krok w dobrym kierunku, który ,miejmy nadzieję, zaowocuje w przyszłości.
Gminna Biblioteka Publiczna w Milówce dziękuje za współpracę Dyrekcji
i Nauczycielom Przedszkola w Milówce oraz wszystkim dzieciom, które ją odwiedziły.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.