“Promyczki” w Bibliotece

3 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 r.

W tym dniu Gminna Biblioteka Publiczna w Milówce zaprosiła dzieci i młodzież z Milowieckiego Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „PROMYK” w Milówce do swojej siedziby.
Dzieci maiły okazję po raz pierwszy poznać dokładnie funkcjonowanie biblioteki i zasady w niej panujące. Mogły swobodnie przemieszczać się między regałami, wyjmować z półek książki, oglądać je i wymieniać się nimi z kolegami. Z niezwykłą uwagą słuchały wierszy Jana Brzechwy, oglądały wyświetlane bajki. Fascynacja dzieci, ich zainteresowanie i ciekawość miejscem, w którym się znalazły urzekły panie bibliotekarki, które zgodnie stwierdziły, że było to niezwykłe spotkanie pełne radości i głośnego śmiechu.
Oczywiście nie mogło zabraknąć dla wizytujących bibliotekę dzieci paczek od św. Mikołaja, który gościł w bibliotece 6 grudnia. Dla podopiecznych z „PROMYCZKA” zostawił cukierki i książeczki z naklejkami.