Spotkanie z Pisarką – Karoliną Urbaniec

26 kwietnia 2018 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Milówce zaprosiła do swojej siedziby młodą pisarkę z Łodygowic – Karolinę Urbaniec. Spotkała się z uczniami klas szóstych Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Milówce. Przesympatyczna młoda dziewczyna od razu nawiązała kontakt z młodymi czytelnikami.
Opowiadając o sobie, zaczęła od historii debiutu swojej pierwszej książki, jak proces tworzenia przebiegał i komu zawdzięcza jej wydanie. Młoda autorka ma w sobie dużo pokory, uczy się cały czas, pogłębia wiedzę na różne tematy, aby jej teksty były wiarygodne i prawdziwe, tak jak to miało miejsce w przypadku książki Wybrana przez księżyc.
Przyznała, że jest bardzo zaskoczona, że od 3 lat ma swoich wiernych czytelników, jeździ na spotkania autorskie, jest zapraszana do szkół i bibliotek. Właśnie zdawała egzaminy gimnazjalne, które, jak mówi, poszły jej w miarę dobrze. Pisząc, stara się nie zaniedbywać nauki, chociaż poświęca cały swój wolny czas na tworzenie, i wtedy – jak twierdzi – nic innego się nie liczy.
Obecnie napisała drugą część książki – kontynuacja Wybranej przez księżyc. Pisze również opowiadania, które można znaleźć na stronie wattpad.com.
Pytana o plany odpowiedziała, że pomysłów ma mnóstwo i na pewno niebawem ukaże się jej kolejna książka; jest już w trakcie rozmów z wydawcami.
W podsumowaniu zwróciła się do uczniów z ważnym przesłaniem, że w życiu można wszystko zdobyć i osiągnąć, nawet jeżeli pochodzi się z małej miejscowości. Wystarczy mieć marzenia, pasję i konsekwentnie je realizować, czego życzy wszystkim obecnym.
Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze, uczniowie zadawali wiele pytań, na które otrzymywali wyczerpujące odpowiedzi. Reasumując, jesteśmy dumni, że nasza piękna ziemia żywiecka rodzi takie talenty. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz usłyszymy o Karolinie Urbaniec – sympatycznej młodej pisarce z Łodygowic.
Wizytę autorki poprzedziły dwie lekcje biblioteczne pn. „Droga książki od pisarza do czytelnika” zorganizowane w dniu 23 kwietnia, w których, uczestniczyli uczniowie klas VI. Nic więc dziwnego, że później mieli wiele pytań do autorki.
Dzieci miały również możliwość zakupu książki wraz z autografem pisarki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.