NARODOWE CZYTANIE 2022

Gminna Biblioteka Publiczna w Milówce wraz z Biblioteką Pedagogiczną filia w Milówce przy współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Milówce po raz kolejny wzięła udział w Akcji Narodowego Czytania pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. Lekturą tegorocznej akcji były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

Czytanie zostało poprzedzone programem artystycznym przygotowanym przez uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Milówce.  Inscenizacja Ballady  „Świtezianka” doskonale wprowadziła nas w nastrój epoki romantyzmu.

Wspólnie z uczestnikami spotkania odczytano zbiór poezji Adama Mickiewicza:

„Romantyczność”, „Rybka”, „Powrót taty”, „Do przyjaciół”, „Rękawiczka”, „Pani Twardowska”, „Lilije”.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom Wójtowi Gminy Milówka Panu Robertowi Piętce, Staroście Powiatu Żywieckiego Panu Andrzejowi Kalacie, Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Bielsku Białej Pani Annie Niemiec-Warzecha, Radnym Gminy Milówka a  także naszym czytelnikom za udział w tegorocznej akcji Narodowego Czytania. Dziękujemy także wszystkim osobom zaangażowanym  w realizację tego wydarzenia i zapraszamy na 12 edycję tejże akcji w 2023r.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.