I KONKURS RECYTATORSKI

W dniu 21.10.2022r. w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Milówce odbył się I BIBLIOTECZNY KONKURS RECYTATORSKI organizowany przez naszą bibliotekę przy współpracy ze Szkołą Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Milówce.

W konkursie brało udział 22 uczniów klas drugich, którzy wyrecytowali wiersze wielkich poetów między innymi, Marii Konopnickiej, Juliana Tuwima, Jana Brzechwy czy Aleksandra Fredro. Uczestnicy konkursu wykazali się nie tylko pięknymi interpretacjami tekstu ale także wprowadzili ciekawe elementy scenografii i choreografii. Komisja dokonała oceny dykcji, modulacji, opanowania pamięciowego, tępa mówienia, formy prezentacji czy wyrazistości mowy.

Po długich obradach jury w składzie:

Pani Grażyna Kąkol – pracownik Gminnego Ośrodka Kultury w Milówce,

Pani Alina Jędrzkiewicz – kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Bielsku Białej filia w Milówce,

Pani Beata Zagórska – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Milówce  wytypowało zwycięzców.

Przedstawiamy listę laureatów I BIBLIOTECZNEGO KONKURSU RECYTATORSKEGO:

I miejsce – Karolina Dziergas

II miejsce – Lena Piętka

III miejsce Aleksandra Biegun

Wyróżnienia otrzymali: Leon Kołodziejczyk, Nikola Fiedor, Martyna Wiercigroch.

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom a zwłaszcza Laureatom konkursu za emocje dostarczone podczas występów. Dziękujemy rodzicom, nauczycielom którzy doskonale przygotowali swoich podopiecznych. Serdeczne podziękowania dla fundatorów nagród dla dzieci składamy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Milówce oraz Gminie Milówka. Pragniemy podziękować również Pani Wandzie Worek wychowawcy klasy II c za pomoc i zaangażowanie w realizację tego projektu.