Dzień Dziecka 2019

Gminna Biblioteka Publiczna w Milówce w dniu 02 czerwca 2019r. po raz kolejny brała udział w obchodach „Międzynarodowego Dnia Dziecka”. W tym roku biblioteka także przygotowała dla dzieci wiele atrakcji. Dzieci miały okazję wziąć udział w  konkursie plastycznym inspirowanym utworami Wandy Chotomskiej, nieżyjącej autorki tekstów dla dzieci, która w tym roku obchodziłaby 90-tą rocznicę urodzin, natomiast reszta uczestników (przewaga chłopców) brała udział w „turnieju piłkarzyków” prowadzonym przez Pana Dariusza Lacha.

Ogółem do rywalizacji przystąpiło 18 uczestników i uczestniczek, 10 z nich brało udział w konkursie plastycznym, pozostali w „turnieju piłkarzyków”.

I miejsce w konkursie plastycznym zdobyła Maria Kamieńska, II miejsce Julia Grygny, III miejsce zajęła Zofia Kuśnierz. Pozostali uczestnicy mogą pochwalić się wyróżnieniami za swoje piękne i pomysłowe prace.

I miejsce w turnieju piłkarzyków zdobyli: Dawid i Filip Słowik, II miejsce Krzysztof Gluza i Karol Chytroś, III miejsce przypada dla Łukasza Majowicza i Kamili Sołtysek. GRATULUJEMY.

Nasze stoisko spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko wśród uczestników konkursu. W słuchanie czytanych tekstów a później w rysowanie włączyły się również dzieci z pobliskiego Milikowa (Czechy) oraz Sihelne (Słowacja).  Cieszymy się, że odwiedziło nas tak dużo dzieci. Każde nasze działanie ma na celu propagowanie czytelnictwa zwłaszcza wśród najmłodszych, dlatego dziękujemy uczestniczkom, uczestnikom oraz wszystkim pozostałym dzieciom za wzięcie udziału w konkursach i spędzenie z nami choćby cząstki tego dnia.

Dyrekcja Gminnej Biblioteki Publicznej w Milówce dziękuje osobom, które tego dnia były zaangażowane w pomoc na stoisku biblioteki: Pani Dorocie Szczotce, Izabeli Gluza, Agnieszce Bogdał-Caputa oraz Panu Dariuszowi Lach. Ponadto dziękujemy sponsorom: Karolinie i Piotrowi Bogdał (Lewiatan Milówka), Karolinie Szlachcie(„Zaczarowany Ołówek”) oraz Janowi Stasiowskiemu (AGD-Dom Wysyłkowy)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.