Narodowe Czytanie 2021

Gminna Biblioteka Publiczna w Milówce wspólnie z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Bielsku-Białej Filia w Milówce przy współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Milówce już po raz czwarty  przystąpiła do akcji Narodowego Czytania pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Tegoroczną lekturą Narodowego Czytania był dramat Gabrieli Zapolskiej najbardziej znane dzieło pisarki „Moralność Pani Dulskiej”.

Podczas spotkania zaproszeni goście nie tylko odczytali fragmenty utworu ale także mieli okazję bliżej zapoznać się z charakterystyką autorki  i wykreowanej przez nią postaci dzięki prezentacji przygotowanej przez Panią Dominikę Wolną polonistkę z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Milówce. Uczennice tejże szkoły w genialny sposób  poprzez charakteryzację, wystrój i odgrywanie swoich ról porwały nas na początek  XX wieku do domu mieszczańskiej rodziny Anieli Dulskiej.

Dziękujemy naszym gościom Wójtowi Gminy Milówka Panu Robertowi Piętce, Staroście Powiatu Żywieckiego Panu Andrzejowi Kalacie, Radnym Gminy Milówka a także naszym czytelnikom za udział w tegorocznej akcji Narodowego Czytania i zapraszamy na  “Ballady i romanse” Adama Mickiewicza lekturę, Narodowego Czytania w 2022r.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.