Mikołajki w Bibliotece

Wizyta św. Mikołaja w bibliotece.
Dzieci z utęsknieniem czekają na Mikołajki, dlatego warto połączyć ten dzień z poznawaniem nowych wiadomości i umiejętności. Z tej okazji 6 grudnia
w bibliotece odbyła się impreza dla klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Milówce.
Na podstawie obejrzanego filmu dzieci dowiedziały się, kim naprawdę był św. Mikołaj. Poznały historię biskupa, który robił wszystko, by pomóc najuboższym i niczego nie oczekiwał w zamian. Odnalazły również na globusie kuli ziemskiej Paterę – miejsce urodzin św. Mikołaja oraz Laponię – obecne biuro Mikołaja, do którego piszą listy dzieci z całego świata. Nic więc dziwnego, że pierwszoklasiści z pomocą swoich opiekunów Pani Ali Sobel i Angeliki Filuś postanowili zredagować listy do Mikołaja, które pięknie ozdabiali, rysowali wymarzony prezent, który chcieli otrzymać jeszcze tego dnia. Malowali także portrety świętego, które wraz z listami mieli okazję wręczyć Mu osobiście. Okazało się bowiem, ku ogromnej uciesze dzieci, że Mikołaj przybył nieoczekiwanie w towarzystwie „skrzata” i hojnie rozdawał upominki, na które składały się słodycze, owoce i zakładki do książki. Był tort ze świeczką, piosenki i rozmowy. I dzieciaki, i Mikołaj byli tego dnia bardzo szczęśliwi. Wspólnie zajadali się babeczkami z cukierni „Szarotka”, a na zakończenie spotkania zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.
Większość dzieci była w bibliotece pierwszy raz, dlatego panie bibliotekarki zapoznały je z bibliotecznym księgozbiorem, układem książek na półkach oraz zasadami korzystania z jej usług. Nie Zabrakło również głośnego czytania książki pt.”Jak Skrzat Jagódka zakładał bibliotekę”.
Chyba po takim spotkaniu chętnie skorzystają z zaproszenia i staną się częstymi gośćmi biblioteki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.