MIKOŁAJ w BIBLIOTECE „100 upominków na 100- lecie Niepodległości Polski ”.

Tradycją stały się już spotkania kl. I SP w Milówce ze Świętym Mikołajem w Gminnej Bibliotece Publicznej. Do tego dnia dzieci wcześniej się przygotowywały. Na piątkowych zajęciach w dniu 30 listopada poznały historię prawdziwego Mikołaja – biskupa z Miry, oglądając film animowany o tym niezwykłym człowieku. Pisały listy, które pięknie ozdabiali barwnymi wycinankami. Czytaliśmy legendy i bajki o tematyce mikołajkowej. A w czwartkowy poranek 6 grudnia w czytelni biblioteki z niecierpliwością wyczekiwały wyjątkowego gościa. Czas umiliły rozmowy o Mikołaju i kolorowanie jego portretu. Dźwięk dzwonka punktualnie o godzinie 8.30 obwieścił przybycie świętego, który pojawił sie w asyście aniołka i renifera. Dzieci przywitały go śpiewem pięknych piosenek przygotowanych specjalnie na tę okazję. Mikołaj przyniósł mnóstwo prezentów, którymi pod koniec spotkania obdarował wszystkie dzieci. Te z kolei poczęstowały gościa smacznym tortem, z którego wszyscy zdmuchiwali świeczkę i wręczyli namalowane przez siebie portrety Mikołaja. Gdy emocje opadły cała gromadka objadała się słodkościami. Na koniec dzieciaki postanowiły zaprosić Mikołaja do wspólnej fotografii.
Na spotkanie z Mikołajem przybyły również dzieci z „PROMYCZKA”. Które także bardzo się starały aby ich portret dla Mikołaja był najpiękniejszy. Mikołaj, aniołek i renifer odwdzięczyli się dzieciakom nie tylko upominkami ale także przyłączając się do zabawy tanecznej. Na koniec Mikołaj zrobił sobie z każdym zdjęcie. Wszyscy biorący udział w imprezie mikołajkowej rozchodzili się z wielkimi uśmiechami na buziach , radośni i zadowoleni z miło spędzonego czasu.
Mikołaj na tym spotkaniu nie zaprzestał swojej pracy. Zszedł z czytelni do biblioteki i wypożyczał książki. Takie zjawisko miało miejsce po raz pierwszy, ale kto wie, może stanie się już biblioteczną tradycją. Osoby, które wypożyczały w tym dniu książki zostały nie tylko obsłużone przez Mikołaja ale otrzymały również słodki upominek.
Łącznie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Milówce Mikołaj rozdał „100 upominków na 100-lecie Niepodległości”. Zapraszamy za rok !
WAŻNE ! Spotkanie z Mikołajem odbyło się dzięki wsparciu osób: Karoliny i Piotra Bogdał (sklep Mini-Market/Lewiatan), Beacie i Markowi Wojciuch (Cukiernia „Szarotka”).
I jeszcze krótka ale sympatyczna informacja ! Wychowawczynie z klas pierwszych, Panie Wanda Worek i Małgorzata Drąg poinformowały bibliotekę, że dzieci otrzymały odpowiedź na swoje listy od samego Świętego Mikołaja. Były tym faktem niezwykle podniecone.

Galeria na FB 🙂

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.