Międzynarodowe Targi Książki-Kraków 2018.

27 października 2018r. Dyskusyjny Klub Miłośników Książki pod opieką pań Anny Dziergas i Barbary Butor miał możliwość uczestniczenia w Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie. Dla miłośników książek jest to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w roku.
Targi odbywały się w hali EXPO Kraków, w dniach 25-28 października. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie były słowa Arturo Pereza Reverte z książki Królowa Południa “Książki są bramą, przez którą wychodzisz na ulicę”, doskonale oddawały klimat związany z odkrywaniem nowej literatury. Gościem Honorowym imprezy była Szwecja. W ubiegłym roku Francja, dwa lata temu Izrael, jeszcze wcześniej Litwa.

Już po raz 22. na miłośników literatury czekało ponad 600 wystawców z 20 krajów i prawie 800 autorów. Poszczególne wydawnictwa prezentowały bogatą ofertę dla czytelników. Można tu było spotkać ciekawych ludzi o tych samych zainteresowaniach, posłuchać wykładów oraz oczywiście zakupić książki (nawet z rąk ulubionych pisarzy).
Ogromną atrakcją dla uczestników targów było również stoisko znanego podróżnika i autora wielu książek – Wojciecha Cejrowskiego. Dla czytelników książek romantycznych w tym roku przygotowano spotkanie z jednym z najpopularniejszych pisarzy na całym świecie – Nicholasem Sparksem. Spotkaliśmy też na Targach Ojca Leona Knabitę z Tyńca, który podpisywał swoje książki oraz chętnie rozmawiał z każdym czytelnikiem.
Mieliśmy okazję spotkać się również z wieloma innymi pisarzami: z prof. Andrzej Piaseckim z Wydawnictwa Naukowego PWN, Wojciechem Chmielarzem, Katarzyną Grocholą, Aleksandrem Michalakiem, Agnieszką Maciąg. Obecni byli także m.in.Urszula Dudziak, Anna Dymna, Henryk Sawka, Jacek Fedorowicz.
Chociaż było tłoczno i głośno to zdecydowanie nie było osoby, która byłaby rozczarowana krakowskimi Targami Książek. Każdy znalazł coś dla siebie i radośnie spędził czas. Można było zamienić kilka słów z ulubionym pisarzem, zdobyć autograf i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Udział w Targach Książki to ciekawe i cenne doświadczenie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku także uda nam się na nie pojechać.

Zapraszamy do GALERII FB

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.